Komunikat prasowy

Amazon Goes Gold: ponad 200 tysięcy złotych na rzecz walki z nowotworami dziecięcymi

Amazon Goes Gold: ponad 200 tysięcy złotych na rzecz walki z nowotworami dziecięcymi

Tylko w tym roku u ponad 300 tysięcy dzieci zostanie zdiagnozowana choroba nowotworowa. Nowotwory zajmują pierwsze miejsce wśród chorób niezakaźnych będących najczęstszą przyczyną śmierci małych pacjentów. Dlatego Amazon postanowił przyłączyć się do międzynarodowej inicjatywy pt. „Miesiąc Świadomości Nowotworów Dziecięcych” realizując kampanię Amazon Goes Gold. Oddziały firmy na całym świecie wzięły udział w programie, aby zwiększyć świadomość chorób onkologicznych, a także aby zwrócić uwagę na wysiłek wielu organizacji zaangażowanych w poszukiwanie skutecznej terapii nowotworowej.

Amazon Goes Gold: ponad 200 tysięcy złotych na rzecz walki z nowotworami dziecięcymi

23/09/2019

18 i 19 września tysiące pracowników Amazon, zarówno w Polsce, jak i w całej Europie, a także Ameryce Północnej, Australii i Japonii przyszło do pracy w piżamach. Nietypowy ubiór ma przypominać o tym, że dzieci cierpiące na nowotwór spędzają wiele czasu w szpitalach, gdzie obowiązującym strojem jest właśnie piżama.

W Polsce, do akcji przyłączyło się ponad 2 800 pracowników Amazon. Tego dnia, w geście solidarności z najmłodszymi chorymi pracowali oni w piżamach, a do ubrań przypięli złotą plakietkę #AmazonGoesGold. Złoty jest bowiem kolorem międzynarodowego Miesiąca Świadomości Nowotworów Dziecięcych. W ramach akcji Amazon przekaże 200 tysięcy złotych wsparcia na rzecz wybranego ośrodka terapeutycznego w Polsce. „Łącząc siły możemy realnie przyczynić się do polepszenia jakości życia dzieci cierpiących na choroby nowotworowe i zapewnić im potrzebne wsparcie w leczeniu” – mówi dyrektor regionalny Amazon ds. operacji, Marian Sepesi.

Dodatkowo i poza dotacją na rzecz ośrodka terapeutycznego, centra logistyki Amazon w całej Polsce przeznaczyły dodatkowo 35 000 złotych na rzecz lokalnych organizacji i inicjatyw charytatywnych wspierających dzieci z chorobą nowotworową. Warto dodać, że tylko w tym roku Amazon przekazał globalnie ok. 4 miliony dolarów organizacjom i instytucjom badawczym zajmującym się walką z nowotworami. W Europie, firma wspiera i współpracuje z Europejskim Stowarzyszeniem na rzecz Onkologii Dziecięcej (SIOP), będącym jedyną ogólnoeuropejską organizacją reprezentującą specjalistów w zakresie onkologii dziecięcej. SIOP, zrzesza ponad 1934 organizacji członkowskich z 36 krajów Europy, dokładając wszelkich starań, aby zapewnić dzieciom i młodzieży cierpiącym na choroby nowotworowe najlepszą opiekę i największe szanse na przeżycie.