Komunikat prasowy

Amazon przekazał 200 000 zł Instytutowi Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi

Amazon przekazał 200 000 zł Instytutowi Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi

Amazon przekazał donację o wartości 200 000 zł dla Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. O przyznaniu wsparcia zdecydowali pracownicy firmy w ramach akcji Amazon Goes Gold, której celem jest zwiększenie świadomości chorób onkologicznych u najmłodszych. Przekazane środki zostaną przeznaczone na remont sal pobytowych dla dzieci o specjalnych potrzebach w Klinice Neurochirurgii ICZMP.

Amazon przekazał 200 000 zł Instytutowi Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi

10/12/2019

Amazon wspiera międzynarodową inicjatywę „Miesiąc Świadomości Nowotworów Dziecięcych”, realizując kampanię Amazon Goes Gold. Oddziały firmy na całym świecie, w tym w Polsce, biorą udział w programie, aby zwiększyć świadomość chorób onkologicznych, a także, aby zwrócić uwagę na wysiłek wielu organizacji zaangażowanych w poszukiwanie skutecznej terapii nowotworowej.

W ramach „Miesiąca Świadomości Nowotworów Dziecięcych” nasi pracownicy, na znak solidarności z małymi pacjentami, przychodzą w wybrane dni do pracy w piżamach, a my następnie wspieramy wybrane organizacje opiekujące się chorymi w całej Polsce. – powiedział Cezary Pieczetowski, Dyrektor Centrum Logistyki Amazon w Pawlikowicach pod Łodzią – W tym roku do akcji włączyło się ponad 55% naszego zespołu w Pawlikowicach, wspaniałych osób wrażliwych na szczególne potrzeby dzieci. To właśnie ich zaangażowanie zadecydowało o przyznaniu głównej donacji Instytutowi Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

W Polsce, do Amazon Goes Gold przyłączyło się ponad 2 800 pracowników Amazon. W ramach akcji firma przekazała 200 000 złotych wsparcia na rzecz Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, które zostaną przeznaczone na remont sal pobytowych dla dzieci o specjalnych potrzebach w Klinice Neurochirurgii. Łącząc siły możemy realnie przyczynić się do polepszenia jakości życia dzieci cierpiących na choroby nowotworowe i zapewnić im potrzebne wsparcie w leczeniu – powiedział dyrektor regionalny Amazon ds. operacji, Marian Sepesi.

Dzięki wspaniałym ludziom z Amazon trzymam w ręku czek na 200 tys. zł. Bardzo się z tego cieszę i bardzo za to dziękuję. To dar serca, który trafi do Kliniki Neurochirurgii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki, gdzie są operowane dzieci z guzami mózgu, z bardzo poważnymi wadami kręgosłupa. Są to pacjenci, którzy bardzo potrzebują hospitalizacji i leczenia w najlepszych warunkach i z najlepszym sprzętem. Pieniądze zostaną przeznaczone na wyremontowanie izolatek w Klinice Neurochirurgii. W imieniu wszystkich naszych pacjentów dziękuję za ten dar serca. Za to że jesteście tak wyjątkowi. Oby więcej takich ludzi, oby więcej takich firm. – powiedział Prof. Maciej Banach, dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Mati Polki

 Dodatkowo, poza dotacją na rzecz ICZMP, centra logistyki Amazon w całej Polsce przeznaczyły 35 000 złotych na rzecz lokalnych organizacji i inicjatyw charytatywnych wspierających dzieci z chorobą nowotworową. W regionie łódzkim donację otrzymała Fundaca Gajusz, która każdego roku pomaga dzieciom z chorobami onkologicznymi oraz ich rodzinom, a także prowadzi hospicjum dla nieuleczalnie chorych najmłodszych pozbawionych kurateli rodzicielskiej. Amazon zapewnił organizacji zapas potrzebnych artykułów, m.in. pieluszek, mleka i specjalistycznej żywności oraz przyborów sanitarnych.

Bardzo się cieszymy, że blisko nas pojawiła się kolejna firma z sercem. Za każdym razem, kiedy spotykamy ludzi takich jak Wy, czyli zaangażowanych, chętnych nieść pomoc, gotowych ofiarować swój czas i pieniądze, to wiemy, że nasze dzieci są bezpieczne – podkreśliła Tisa Żawrocka-Kwiatkowska, prezes zarządu i założycielka Fundacji Gajusz.

Warto dodać, że tylko w tym roku Amazon przekazał globalnie ok. 4 miliony dolarów organizacjom
i instytucjom badawczym zajmującym się walką z nowotworami. W Europie, firma wspiera i współpracuje z Europejskim Stowarzyszeniem na rzecz Onkologii Dziecięcej (SIOP), będącym jedyną ogólnoeuropejską organizacją reprezentującą specjalistów w zakresie onkologii dziecięcej. SIOP, zrzesza ponad 1934 organizacji członkowskich z 36 krajów Europy, dokładając wszelkich starań, aby zapewnić dzieciom i młodzieży cierpiącym na choroby nowotworowe najlepszą opiekę i największe szanse na przeżycie.