Amazon Wspiera

Kultura

Kultura

Wsparcie dla działań kulturalnych w rejonach, w których mieszkają nasi pracownicy to jeden z najważniejszych celów Amazon.

Amazon Open Air Car Cinema

Jednym z naszych projektów realizowanych w ramach promocji kultury jest obecnie Amazon Open Air Car Cinema, czyli klasyczne kino amerykańskie w nieklasycznym wydaniu. Pamiętacie niezliczoną liczbę seriali i produkcji kinematograficznych, w których bohaterowie oglądają film w kinie wprost zza kierownicy swojego samochodu? Jedna z najbardziej znanych tego typu scen pochodzi z musicalu „Grease” z 1978 roku - zainspirowała nas ona do realizacji własnego kina „pod chmurką”.

Już od dwóch lat, w ostatnie dni lata, zapraszamy wszystkich mieszkańców okolic Wrocławia, a od roku także Poznania, na wspólne seanse - oczywiście obowiązkowo zapewniając popcorn!

Kindloteka w Teatrze Nowym w Poznaniu

W ramach programu Kindloteka i promocji kultury, zaangażowaliśmy się również we współpracę z Teatrem Nowym w Poznaniu. Ta jedna z najlepszych placówek teatralnych w Polsce, otrzymała od nas wsparcie w postaci 20 czytników. Wykorzystywane są one przede wszystkim podczas prób teatralnych. Dodatkowych 10 urządzeń, dostępnych we foyer, zostało natomiast oddanych do użytku wszystkich gości. Specjalnie z myślą o nich stworzono także cykl wydarzeń pt. „Czytnik”, czyli spotkań teatralnych organizowanych z wykorzystaniem czytników Kindle.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Kliknij TUTAJ

Wrocławskie Krasnale Amazon

Wrocław od lat słynie z tego, że zamieszkują go krasnale. Można je spotkać praktycznie na każdym rogu ulicy. Czają się na parapetach, stoją na chodnikach i przy wielu budynkach. Nie mogło w tej wesołej grupie zabraknąć również naszych przedstawicieli. Poprosiliśmy naszych pracowników z centrów logistyki e-commerce Amazon w Bielanach Wrocławskich o stworzenie projektów krasnali dla każdego z budynków. 3 najlepsze z nich przekazaliśmy rysownikowi do wizualizacji. Finalne głosowanie wyłoniło zwycięski projekt. Od wakacji, do grona Wrocławskich Krasnali dołączyły Pakuś i Wromazonek.

Chcesz wiedzieć więcej o naszych krasnalach, kliknij TUTAJ

Mecenat nad audiobookiem powieści autorstwa Leszka Hermana pt. „Sedinum. Wiadomość z podziemi”

Amazon ponad 20 lat temu rozpoczynał swoją działalność sprzedając książki z garażu w Seattle, by dziś sprzedawać prawie wszystko docierając do kilkuset państw na cały świat. Mamy wobec książek duży dług do spłacenia, dlatego tym chętniej wspieramy najlepsze inicjatywy mające na celu promocję ich treści.

Szczecin, niedaleko którego Amazon prowadzi operacje, to nowoczesne miasto z niesamowicie bogatą historią, co pokazuje powieść autorstwa Leszka Hermana „Sedinum. Wiadomość z podziemi”. Dlatego też z ogromną przyjemnością objęliśmy mecenatem jej wersję audio wydaną przez Radio Szczecin.

Chcesz posłuchać? Kliknij TUTAJ

Informacje o Amazon Wspiera Zobacz wszystkie komunikaty prasowe