Amazon Wspiera

Promocja Czytelnictwa

Promocja Czytelnictwa

Promocja Czytelnictwa

Jednym z naszych najważniejszych działań na skalę lokalną, ale również ogólnopolską jest program Kindloteka. W 2018 roku odbyła się jego czwarta edycja.

Cele programu

Niski poziom czytelnictwa to wciąż poważny problem w Polsce. Postanowiliśmy wyjść mu naprzeciw z programem Kindloteka. Jego celem jest wsparcie lokalnych szkół i bibliotek nowymi książkami oraz czytnikami Kindle. W ten sposób budujemy zainteresowanie literaturą w klasycznej oraz innowacyjnej formie. Głównym odbiorcą naszych działań są dzieci i młodzież, jednak z Kindloteki korzystają również studenci oraz seniorzy, ponieważ czytanie można pokochać w każdym wieku!

Program został uruchomiony w 2015 roku. W ramach edycji programu Kindloteka, firma przekazała dotychczas łącznie 52 bibliotekom ponad 700 czytników Kindle i 31 000 książek drukowanych oraz elektronicznych. 

Po więcej szczegółów zapraszamy na nasz kanał na Twitterze!

Dodatkowe działania

W ramach działań powiązanych z Kindloteką, organizujemy również dodatkowe aktywności, które wspierają nasz cel promocji czytelnictwa. To przede wszystkim pakiety książek, które regularnie przekazujemy szkołom zgłaszanym przez naszych pracowników. Wspieramy także konkursy czytelnicze w lokalnych placówkach edukacyjnych, zapewniając nagrody książkowe.

Informacje o Amazon Wspiera Zobacz wszystkie komunikaty prasowe