Komunikat prasowy

Amazon zapowiedział otwarcie nowego Centrum Logistyki E-Commerce w Gliwicach. Inwestycja przyczyni się do stworzenia ponad 1 000 nowych miejsc pracy.

Amazon zapowiedział otwarcie nowego Centrum Logistyki E-Commerce w Gliwicach. Inwestycja przyczyni się do stworzenia ponad 1 000 nowych miejsc pracy.

Amazon ogłosił kolejną inwestycję w Polsce. W Centrum Logistyki E-Commerce w Gliwicach powstanie ponad 1 000 nowych miejsc pracy

Amazon ogłosił kolejną inwestycję w Polsce. W Centrum Logistyki E-Commerce w Gliwicach powstanie  ponad 1 000 nowych miejsc pracy

26/11/2019

Ten rok jest kluczowy z punktu widzenia naszych operacji w Polsce – w tym miesiącu otworzyliśmy dwa nowe centra logistyki – w Pawlikowicach i w Okmianach, a dziś oficjalnie ogłaszamy kolejną inwestycję, tym razem na Śląsku. Niezwykle cieszy nas fakt, że będziemy mogli stać się częścią lokalnej społeczności Gliwic i zaoferować mieszkańcom regionu nie tylko nowe miejsca pracy, ale także konkurencyjne wynagrodzenie, kompleksowy pakiet benefitów i bogate możliwości rozwoju zawodowego w prężnie rozwijającej się międzynarodowej firmie” – mówi wiceprezes ds. operacyjnych Amazon w Europie, Steven Harman.

Pracownicy nowego centrum będą odpowiedzialni za realizację zamówień klientów na produkty o małej i średniej wielkości - takie jak książki, elektronika, czy rzeczy codziennego użytku. W wykonywaniu codziennych zadań będą ich wspierać innowacyjne technologie, w tym ponad 3 900 robotów transportowych. Technologia Amazon Robotics pomaga składować produkty na półkach i kompletować zamówienia. Rozwiązanie to pozwala także na znaczące zwiększenie przestrzeni magazynowej oraz ograniczenie czasu realizacji wysyłek. Centrum w Gliwicach będzie największym budynkiem Amazon w Polsce, wykorzystującym technologie Amazon Robotics.

„Polska była pierwszym krajem w Europie, gdzie we wrześniu 2015 r. wprowadzono Amazon Robotics. Wdrażanie tego typu rozwiązań jest świadectwem naszego zaangażowania w promowanie innowacyjności w obszarze logistyki z korzyścią zarówno dla naszych pracowników, jak i klientów” – mówi Harman.

„Nasz nowy zespół będzie odgrywał kluczową rolę w zapewnieniu klientom Amazon w całej Europie obsługi na najwyższym poziomie. Bardzo cieszymy się z rozszerzenia naszych operacji w Polsce, a dzięki aktywnej współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami oraz przedstawicielami samorządów lokalnych i władz centralnych mamy nadzieję stać się katalizatorem rozwoju gospodarczego w regionie” – dodaje Marian Sepesi, dyrektor regionalny Amazon.

Rekrutacja pracowników do nowego centrum już trwa. Obecnie firma poszukuje m.in. inżynierów, informatyków, specjalistów z zakresu HR oraz kierowników operacyjnych. Więcej informacji na temat prowadzonych rekrutacji można znaleźć na stronie www.amazon.jobs/gliwice

Pracownicy gliwickiego centrum otrzymają konkurencyjne wynagrodzenie oraz bogaty pakiet benefitów, w tym prywatną opiekę medyczną, darmowy transport do i z pracy na wybranych trasach, obiad za 1 PLN czy ubezpieczenie na życie. Dodatkowo, Amazon prowadzi innowacyjny program „Postaw na Swój Rozwój”, w ramach którego osoby z ponad rocznym stażem pracy będą mogły otrzymać do 26 tys. złotych przez okres czterech lat na opłacenie wybranych kursów i szkoleń.

„Umiejscowienie inwestycji przez Amazon w Gliwicach to dowód na dużą atrakcyjność naszego województwa dla międzynarodowych korporacji. Staramy się dbać o infrastrukturę i warunki, które przyciągają zagranicznych inwestorów, ale także budować klimat współpracy i dialogu, na którym opierają się relacje z nowoczesnym, odpowiedzialnym biznesem” – powiedział marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski. 

Deweloperem inwestycji jest firma Panattoni Europe.

„Najnowsza inwestycja realizowana przez Panattoni Europe dla Amazon jest wyjątkowa pod każdym względem. Ten czteropoziomowy obiekt wyposażony w technologię Amazon Robotics zajmować będzie rekordową w skali europejskiej powierzchnię ponad 210 000 m2. Z organizacyjnego punktu widzenia ten projekt był dla nas wspaniałym wyzwaniem.” – mówi Robert Dobrzycki, prezes Panattoni Europe.